bilboard.jpg (39218 bytes)
  start   organy    organiści   festiwale   koncerty    konkursy   galeria    wypowiedzi   linki    kontakt   Inowrocław  

Festiwal Organowy

Koncert dla Jana Pawła II

  W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbył się w minioną niedzielę koncert "Pamięci Jana Pawła II" . Był to drugi z cyklu koncertów XXVII Festiwalu Muzyki Organowej "Jesienne Wieczory Organowe".

Ideą koncertu było ukazanie twórczości różnych kompozytorów na tle wypowiedzi Jana Pawła II o kulturze, sztuce i artystach. Był to również koncert podczas którego, zgodnie z coroczną tradycją, wystąpiła niepełnosprawna artystka - wokalistka- Jolanta Kaufman. Towarzyszył jej Michał Dąbrowski - organista bazyliki św. Krzyża w Warszawie. W programie koncertu znalazły się między innymi dzieła W.A. Mozarta, a także ciekawa kompozycja młodziutkiej kompozytorki Urszuli Dąbrowskiej, córki wykonawcy tego koncertu. Wyjątkowa atmosfera koncertu udzieliła się także wykonawcom, którzy kilkakrotnie występowali już w Inowrocławiu i zawsze chętnie do nas powracają.

W najbliższy piątek, 20 października, o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. I. Dubiskiej wystąpi Rostisław Wygranienko. Będzie to koncert poświęcony pamięci Jerzego Giedroycia, w związku z obchodami jego 100 rocznicy urodzin.

 

 

 

opracowanie tekstów Agnieszka Krokowska, copyright  inowrocław.info.pl  2004-2006